מרכז טיפולים מתקדם להחלקות שיער והבראת השיער 03-5279777
דף הבית >> מאמרים >> צביעת שיער
 
צביעת שיער
 
 
 
נשים רבות עברו לצבוע שיער בביתן במקום במספרה בשל העלות הגבוהה. מה ההבדל בין ערכה ושפופרת, ובאיזה צבעים משתמשים הספרים המקצועיים. על ערכות, סרומים וקרמים. כל מי שעומדת מול מדף צבעי השיער הביתיים עלולה לחטוף כאב ראש עוד לפני שהצבע בכלל נגע בראשה. הישר אליה מחייכות מעל גבי האריזות עשרות יפהפיות בשיער צבוע למשעי, שמנסות לפתות אותה לרכוש מותג כזה או אחר. היפיפיות דומות, המגוון גדול, ועכשיו לך תבחר את הצבע המתאים כאשר ממילא הצבע לא ייראה עלינו כמו על הדוגמנית שמולנו
 
רוב הצבעים נמכרים היום כערכות שלמות, שבהן בנוסף לצבע אפשר למצוא גם קרם מפתח חמצן, שמפו, מסכת הזנה, אמפולות של ויטמינים, זוג כפפות והוראות שימוש במספר שפות. ישנן חברות שמתגאות בצבעים נועזים ודרמטיים, אחרות שמות דגש על המוצרים הנלווים שפותחו בהשראת המספרות היוקרתיות, כדברי אחת המשווקות.
  • השימוש: כולם צבועים:
שוק הצביעה הביתית מתפתח במהירות ונוגס בהגמוניה של המספרות הפרטיות, בעיקר בשל העלויות הגבוהות של המספרות. לפי ההערכות, שוק מוצרי צביעת השיער בכללותו מגלגל כ-200 מיליון שקל בשנה, כאשר כשליש מהנשים צובעות את שיערן במספרות ושני-שליש עושות זאת בביתן. חלק מהן צובעות את שיערן גם בבית וגם במספרה.
לפי נתוני בסקר שחברת וולה ערכה , יותר מ-70% מנשות ישראל צובעות את שיערן. בסך הכל נמכרים בישראל כל שנה כ-5.7 מיליון יחידות לצביעת שיער ביתית. השוק הזה מתאפיין בנאמנות גדולה של הצרכן למותג שלו, אך אלה ששומרות אמונים הן אלה שצובעות בעצמן. הנשים (או הגברים) שעושים זאת במספרה בדרך כלל אינם מתעניינים בסוגי או מותגי הצבע והם משאירים זאת לבעל המקצוע. במספרות משתמשים בדרך כלל בצבעי אותן החברות, אך ההרכבים שלהם מעט שונים והם מכונים פרופסיונל.
.
  • החומרים: כל הזמן משתנים
צביעת השיער עברה מהפכים רבים בשנים האחרונות. המשמעותית מכולן היא ירידת גיל המשתמשים, שמתחיל היום כבר ב-14 ואף פחות מזה.
השינוי השני מתקשר לכל מה שקשור לבריאות השיער ולטיפוחו. הגברת המודעות לקטע הבריאותי חייבה את החברות להעסיק צוותים של מדענים שאמונים על שיפור החומרים, וכך יוצאות כל החברות כל הזמן בפטנטים חדשים, שמבטיחים לנו לא רק לפגוע פחות בשיער אלא אף לשפר אותו.הלהיט האחרון בתחום הוא סרום להגנת השיער לפני הצביעה .
  • הבריאות: כל הזמן משתפרת
כל המומחים לשיער איתם דיברנו מסכימים שלמרות הצביעות המרובות ששיער הנשים עובר - איכותו הכללית השתפרה לעין ערוך בעשר השנים האחרונות. השיער מושפע משינויים בחיים, מחילופי הורמונים, מהרגלי תזונה, ממחסור בוויטמינים, מהזדקנות ומגורמים רבים נוספים, ולכן צריך להקדיש לו הרבה תשומת לב, מסביר יוסי חנוך, מומחה לצביעת שיער ובעל מספרה תל-אביבית ותיקה. חברות הצבע דאגו לכך שהחומרים המזיקים ייעלמו ובמקומם נוספו חומרים שנועדו לחיזוק השיער ולהרגעת עור הקרקפת. כך אפשר למצוא בתכולת ערכות הצבע הביתיות תמציות שמנים, ויטמינים, מלחים טבעיים ומה לא.
.
למרות דברי ההרגעה, כמעט ואין מחלוקת על כך שכדאי לצעירים להשתמש בחומרים נייטרלים יותר, כאלה שאינם מכילים אמוניה ושאחוז החמצן שלהם נמוך. מכיוון ששערם בריא יותר וטרם נפגע מפגעי הזמן והאקלים - כדאי להמשיך לשמור עליו מפני חומרים חריפים ולהסתפק בחומרים כמו חינה, שטיפות או בצבעים חד-פעמיים לדוגמת צבע טבע . כמעט כל החברות מציעות ערכות רכות כאלה והן תמיד זולות יותר מאחיותיהן הקבועות.
גם הצבעים שמיועדים לגברים הם פחות חזקים ומבטיחים צביעה תוך 5 דקות. מטרתם בעיקר להסתיר את השיבה ושימוש אחד מספיק לכ-6 שבועות.
  • המחירים: ערכה מול שפופרת
.
אשר למחירים - ההבדלים בין הערכות השונות אינם גדולים, אך יש פער גדול בין מחירי הצביעה הביתית לאלה לזו שנעשית במספרה. התחרות הגדולה בין חברות הצבע ורשתות השיווק מורידה את המחירים בהתמדה ומי שיטרח ויחפש יכול למצוא היום ערכות במחיר שבין40-30שקל לשיער קצר או60-50שקל לשיער ארוך.
כדי להוזיל עלויות עוד יותר אפשר לוותר על הערכה ולהסתפק בשפופרת צבע פלוס מיכל קטן של מי חמצן, שעלותם מגיעה ביחד לכ-25 שקל. במקרה כזה, צריך להוסיף גם את מחיר השימוש בשמפו ובמייצב ולקחת בחשבון שהם אינם מכילים את החומרים המטפחים שנמצאים בערכות.
ערכה או שפופרת - שתיהן לא מגיעות למחירי המספרות, שהולכים וגדלים למרות המיתון. כך תשלמו עבור צביעה לפחות 150 שקל לחצי ראש או לשיער קצר, כאשר המחירים יכולים להגיע ל-500 שקל ויותר לגוונים. אפשרות נוספת, שהיא בחזקת פשרה לא רעה כלל, היא להזמין הביתה ספר או ספרית שיעשו עבורנו את העבודה עם החומרים המקצועיים. המיתון גרם לסגירת לא מעט מספרות, שעובדיהן מוכנים היום להגיע הביתה במחירים מוזלים הרבה יותר.
  • אפשר גם אחרת
לא רק טבעונים וטבעוניות, ישנם רבים אחרים שלא יסכימו לעולם לשים על ראשם את צבעי השיער, בעיקר בגלל תכולתם. רשימת המרכיבים על האריזות מרתיעה למדי, אם בכלל תצליחו לקרוא אותה בלי זכוכית מגדלת. גם אם רוב המרכיבים לא בהכרח מזיקים לבריאות ישירות - לא תמיד ניתן לדעת את השפעתם המצטברת.
לא צריך תואר בכימיה כדי להיבהל מהחומרים שמרכיבים את הצבעים, אומרת שריתה גייל-מואס, מומחית לרפואה סינית ומנהלת את המרכז לרפואה עולמית בתל אביב. לא רק אמוניה, גם חומרים שונים שמפורטים על האריזות הם תוצרי נפט, גזים ואלכוהול שעלולים לחדור לתוך תאי הגוף דרך הראש. הם כנראה כל-כך רעילים עד שהיצרנים אינם מעיזים לתת אותם באותיות רגילות או לתרגם אותם לעברית.
מואס מציעה להשתמש בצבעים על בסיס מיצוי צמחי צבע טבע  בלבד ובעיקר בחינה. חליטה של פרחי קמומיל, שטיפה של עלי מרווה, שימוש בשמנים צמחיים, בצבעי שיער סיניים ובוויטינים נותנים גוונים יפים לשיער, שומרים עליו מפני פגעי מזג אוויר ואינם מזיקים.
ובכלל, כדאי שכל אישה תלמד לקבל את עצמה גם עם שיער לבן. נשים אלה נראות לי תמיד יותר עוצמתיות ומקרינות חוכמת חיים מאשר נשים שצובעות את שיערן, אומרת מואס.
  • בבית או במספרה
למה במספרה:
 
כי הצב הטוב בעולם  Hair.GraFX  צבע שיער הראשון  בעולם עם ננו פיגמנט( מיקרו סייז מוליקולה)  הפיגמנט הקטן והיציב ביותר .
כי הצבע אינו דוהה Hair.GraFX   הפיתרון המושלם צבע שאנו דוהה
כי רק בעל מקצוע יודע לבחור גוון מתאים ולבצע כראוי פעולות כמו הבהרה, ניטרול פיגמנטים, העמקת צבע או גוונים.
כי רק הספר יכול לראות את כל הראש, לא לפספס חלקים ולהגיע לצביעה אחידה.
כי ממילא צריך להגיע למספרה כדי להסתפר מדי פעם.
כי במספרה אפשר לקנות חומרים איכותיים לשיער שאין להשיג בדרך אחרת.
כי לא צריך לנקות את חדר האמבטיה מכתמי צבע.
כי מקבלים קפה ועיתון ופוגשים אנשים
 
 
 
למה בבית:
כי זה הרבה יותר זול.
כי זה חוסך זמן - לא צריך לחכות בתור וכאשר הצבע 'מתבשל' על הראש אפשר גם לבשל או לקפל כביסה.
כי אפשר להתחלף עם חברה בחומרים ולשלב פסים בצבעים שונים.
כי אפשר להשתמש במברשת צביעה חשמלית (כ-300 שקל למברשת של פיליפס, היחידה בשוק).
כי בבית יודעים בדיוק באיזה חומרים חומרים משתמשים, במספרה צריך לסמוך על הספר.
כי לא צריך לפגוש אנשים ולבזבז זמן על קישקושים.

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page