מרכז טיפולים מתקדם להחלקות שיער והבראת השיער 1-700-708-228

 

שיער צריך לדעת

באדיבות:אמיר שגב

בעוד שהעור מחדש את עצמו מידי חודש, מחזור החיים של כל שערה הוא שלוש שנים. לפיכך, אין זה מפתיע שהשיער נשחק לאורך היומיום. ישנם מספר גורמים לנזקי השיער: גורמים מכניים (סירוק והברשה), טיפולים תרמיים (מחליק קרמי ,פן ) , או כימיים (צביעה,גוונים,החלקות שיער) והשפעות סביבתיות (חום, לחות, קרינה,ים,מי כלור ,מי מלח ), כולם יחדיו גורמים להתדרדרות מצב השיער, לאיבוד הגמישות והברק, ולהפיכת השיער לקשה יותר לעיצוב.
השיער בנוי מחלבון הקרוי קרטין, המורכב משילוב של 18 חומצות אמינו שונות, המספקות חוזק וגמישות ולפיכך חיוניות למראה השיער ומרקמו. מדענים גילו שהתדרדרות מצבו של השיער מתרחשת בשל התדלדלות מאגרי חומצות האמינו שבקרטין. סדרת מחקרים הוכיחה שבמהלך היומיום מאבד השיער שש חומצות אמינו מסויימות. המדענים גילו כי אובדן זה של חומצות אמינו גורם לשיער להיחלש ולאבד את גמישותו ביחס לשיער רגיל. שיער כזה הופך להיות בעל מרקם גס וקשה למגע והוא נוטה לקשרים הן במצב רטוב והן במצב יבש. תגלית זו היא כפי הנראה פריצת דרך המדעית המשמעותית ביותר בתחום טיפוח השיער בשנים האחרונות.

סובלים מנשירה?
לכולנו נושר השיער באופן טבעי ומחזורי, ועל כך אין מה לדאוג. הבעיה מתחילה כאשר הנשירה הולכת ומתגברת, ומאיימת עלינו בדילול או בהתקרחות. הסיבות לכך יכולות להיות גנטיות-הורמונליות, אוו סיבות זמניות יותר כגון תזונה לא מאוזנת, מחסור בברזל ו/או ויטמינים, מחלות זיהומיות שונות, תרופות, לחץ נפשי ועוד. אז איך יודעים אם הנשירה שלנו חורגת מהנורמלי? אפשר לבצע מבדק קצר, על שיער שלא נחפף לפחות יומיים: תופסים מעט שיער בעזרת האגודל והאצבע ומחליקים את האצבעות הרחק מהראש. חוזרים על הפעולה בחלקים שונים של הראש. אם ברוב המקומות נשארו בידיכם יותר מארבע שיערות - הנשירה שלכם מוגזמת, וכדאי לטפל בה!

להסתרק - לא רק ליופי!
נכון ששיער מסורק ומוברש הוא יפה יותר ומסודר יותר, וזאת בעיקר מכיוון שהסירוק יוצר מטען חשמלי בשיער, המעניק לו את המראה הטבעי שלו. אולם מעבר לכך כדאי לדעת כי הברשת השיער ממריצה את זרימת הדם אל הקרקפת, החשובה במיוחד בימי החורף, בהם מואט חילוף החומרים שלנו. בנוסף, סירוק והברשת השיער באופן קבוע מסירים לכלוכים קטנים וחומרים מזיקים מן השיער.


עיסוי קרקפת רפלקסולוגי
לפי הרפלקסולוגיה, ערוצי האנרגיה בגוף זורמים מכפות הרגליים ומגיעים עד לראש. עיסוי הקרקפת והברשת השיער יכולים לשחרר את זרימת האנרגיה בנקודות מסוימות ולהמריץ את זרימת הדם לקרקפת, מה שעשוי לשפר גם את מראה השיער.
הברישו את השיער בעזרת מברשת בעלת קצוות גומי, משורשי השיער החוצה. לאחר מכן הורידו את הראש למטה והברישו שוב, מבסיס הצוואר החוצה. בצעו כל הברשה לפחות 5 פעמים. לבסוף טופפו עם המברשת בעדינות על פני כל הקרקפת כדי להפעיל בדרך נוספת את נקודות זרימת האנרגיה.
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page