מרכז טיפולים מתקדם להחלקות שיער והבראת השיער 03-5279777
דף הבית >> מאמרים >> נשירת שיער
 

נשירת שיער

באדיבות :אמיר שגב

נשירת שיער היא תופעה נפוצה בקרב  האוכלוסייה, אך בעיקר בקרב אוכלוסייה הגברית

מספר עובדות
1. כל אחד מאתנו נולד עם 90,000 - 180,000 זקיקי שיער האחראים ליצירת השיער על פי קוד גנטי טבוע מראש. כל זקיק אחראי ליצירת עד 27 שערות במהלך חיינו.
2. אורך חיי שערה אחת הוא כארבע שנים.
3. קצב גדילת השיער הוא כ – 1-1.5  ס"מ בחודש.
4. שערה אחת יכולה להחזיק עד 1.2 ק"ג משקל !
5. שערה מורכבת משורש וסיסטין,פיגמנט וקרטין.
6. צבע השיער הטבעי קבוע מראש, אך הוא משתנה עקב תנאים סביבתיים (תזונה, חשיפה לשמש ועוד).
7. השיער עצמו מורכב מחלקיקי חלבונים.

שירת שיער היא תופעה המדירה שינה מעיני רבים. אין מדובר בתופעה הטבעית לחלוטין המתקיימת בצורה מחזורית אצל כל אחד מאתנו, אלא במקרהאם אנו סובלים מנשירת שיער?
נ
ים בהם התופעה מתגברת ועמה החששות שמא נישאר מדוללי שיער.
בכדי לדעת אם מדובר בנשירת שיער מעבר לתחום הסביר, ניתן לבצע בדיקה  קצרה. המבחן מתבצע על שיער שלא  נחפף בין יומיים לשלושה ימים. יש לתפוס מעט שיער מחלקים שונים של הראש עם האגודל והאצבע. במידה ונשארו בידך יותר מארבע שערות. יש לפנות לרופה עור, במידה ונשארו פחות מארבע שערות, הנשירה היא סבירה ואין מה לדאוג.

הגורמים לנשירת שיער: 

קרחת תורשתית:
הקרחת התורשתית היא הנפוצה ביותר בקרב האוכלוסייה. היא מתחילה אצל כל אחד בגיל שונה . התופעה נגרמת כתוצאה מרגישות של השורשים (זקיקים) אשר מקצרים את משך חיי השערות וכך מתחילה נשירת שיער מסיבית.

סיבות פיסיות והורמונליות:
גם שערנו כמו כל גופנו מושפע ממצב רוחנו, מהצלחות, אכזבות וממצב רגשי נתון. במחקרים שנערכו התגלה כי 50% מהנבדקים שדיווחו כי היו שרויים במתחים וחרדות, סבלו מנשירת שיער מואצת. הסיבות ההורמונליות גם הן משפיעות על מצב השיער; נשים בהיריון נוטות לנשירת שיער מואצת, תקופת המחזור החודשי מאופיינת בנשירת שיער. גיל ההתבגרות, לעומת זאת, מאופיין ביצירת הורמונים מוגברת המאיצה את  קצב גדילת השיער.

תזונה:
התזונה המודרנית אינה טובה לגוף, אך היא גורמת גם ליצירת מחסור בוויטמינים ומינרלים החיוניים לחיזוק שורשי השיער והארכת משך חיי השערה. הקפדה על תזונה נכונה ומאוזנת ומילוי החוסרים ע"י נטילת תוספי מזון וצמחי מרפא, מסייעת במקרים רבים לשמירה על השיער הקיים ומניעת המשך נשירת השיער.

פאן וטיפול יומי בשיער:
פאן יומי חם, תסרוקת מתוחה, צביעת שיער, החלקה, תלתול, וכן שימוש בחומרים כימיים חזקים, משפיעים על קצב נשירת השיער. גם שימוש בחומרי טיפוח שיער שאינם מתאימים לסוג השיער ו/או אינם איכותיים עלול לגרום לתופעות של נשירת שיער.

לסיכום:
השיער הוא המראה של הגוף. כל מצב רגשי, נפשי או מחסור בחומרים החיוניים לגוף, בא לידי ביטוי במראה השיער ובחוזקו, לכן, לפני הטיפול בשיער יש לדאוג לטיפול נאות לגוף כולו. גוף האדם כידוע, הנו מכונה משוכללת ביותר, ובמצב מאוזן יידע להקצות את המשאבים והמינרלים הדרושים ליצירת שיער בריא וחזק


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page