מרכז טיפולים מתקדם להחלקות שיער והבראת השיער 03-5279777
דף הבית >> מאמרים >> שמפו
 

שמפו

באדיבות: אמיר שגב

"בדקו את המרכיבים הרשומים על בקבוקי השמפו שלכם, וראו אם הם מכילים מרכיב הנקרא Sodium Laureth Sulfate, (נתרן לאורת סולפט) או Sodium Lauryl Sulfate (נתרן לאוריל סולפט), או בקיצור  SLS.

                                          
מרכיב זה נמצא במרבית בקבוקי השמפו, והיצרנים משתמשים בו מכיוון שהוא מייצר הרבה קצף ומחירו זול.
אבל, העובדה היא ש – SLS משמש לקרצוף רצפות במוסכים. הוכח שמוצר זה עלול לגרום לסרטן במרוצת הזמן, וזו איננה בדיחה. כאשר נודע לי הדבר חזרתי לביתי ובדקתי את בקבוקי השמפו  שלי  ושל ילדי בכולם נמצא מרכיב ה - SLS.


המרכיב הראשון הרשום בין המרכיבים (דבר המעיד על כך שהוא המרכיב הנפוץ ביותר באותו מוצר) במוצרים של "קלירול" (Clairol’s Herbal Essences)
הוא Sodium Laureth Sulfate. התקשרתי לחברה היצרנית ואמרתי להם שהמוצרים שלהם מכילים חומר אשר יגרום לאנשים לחלות במחלת הסרטן. הם ענו לי: "כן, אנחנו יודעים על כך, אבל איננו יכולים לעשות דבר בקשר לכך מכיוון שאנחנו צריכים מרכיב זה בכדי לייצר קצף. דרך אגב, גם משחת השיניים של קולגייט מכילה SLS בכדי לייצר את בועות הקצף",  הם אמרו והבטיחו לשלוח לי חומר על כך.

      
מחקרים הראו שבשנות ה –
80, הסיכוי לחלות בסרטן היה 1 מתוך 8,000, ואילו כעת בשנות ה- 90, הסיכוי לחלות הוא 1 מתוך 3, ודבר זה חמור ביותר.

לכן, אני מקווה שתיקחו מכתב זה ברצינות ותעבירו אותו לכל האנשים שהנכם מכירים, בתקווה שנפסיק "לספק" לעצמנו את וירוס הסרטן."

           

SLS הוא דטרגנט גס מאד, וכאשר הוא בא במגע עם העור הוא עלול לגרום לדלקות עור, לאובדן שיער, לעצירת שתן, ונזק אפשרי להתפתחות העיניים אצל ילדים קטנים.

                            
              

מהו SLS ?

בתעשייה משמש חומר זה למטרות הבאות:

       1.         כמנקה רצפות במוסכים.

       2.         כמסיר שומן ממנועים.

       3.         דטרגנט לרחיצת מכוניות.

 

הדאגה הגדולה ביותר של מדענים רבים מתרכזת ב – SLS. דטרגנט שנמצא בערך ב 90% ממוצרי השמפו המסחריים, כולל שמפו לתינוקות "אל-דמע".

מחקרים שנעשו מראים כי תכשירי שמפו המכילים חומר זה עלולים לעכב ריפוי, ואף מונעים התפתחות נאותה של עיני ילדים.  ילדים מתחת לגיל 6 פגיעים במיוחד למגע עם חומר זה וחשופים להתפתחות בלתי תקינה של העיניים (מתוך תמצית דו"ח מחקר למניעת עיוורון).

SLS- עלול לגרום לקטרקט אצל מבוגרים ולעכב ריפוי פצעים על-פני השטח של קרנית      העין.

SLS- מצטבר בלב, בכבד, בריאות ובמוח ועלול לגרום לתפקוד לקוי של איברים אלה.

SLS - עלול לגרום להיפרדות שכבות העור ולחספוס גס שלו.

SLS - גורם להפרעות בתפקוד של המערכות הביולוגיות של העור.

SLS - חומר ניקוי צורב אשר למעשה מאכל את זקיקי השיער (הגומות בעור שמתוכן צומחות השערות) ופוגע ביכולתם להצמיח שיער.

SLS  - משמש דרך שיגרה במחקרים רפואיים כדי לגרות בכוונה את העור במגמה לבחון את השפעתם של חומרים אחרים. המחקר החדיש מוכיח שוב ושוב שמרכיבים רבים המשמשים כחלק מתכשירי היופי לטיפוח אישי אינם טובים לגוף, לעור או לשיער.

 + הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page