מרכז טיפולים מתקדם להחלקות שיער והבראת השיער 1-700-708-228

 

סכנה

 באדיבות :אמיר שגב

ביקור במספרה שלא מקפידה על רמת היגיינה גבוהה

הדבר הכי גרוע שיכול לקרות

זיהום חיידקי בעור או צהבת זיהומית ,

משאריות זיעה או שאריות שיער  או שאריות עור שנדבק  לחלוק התספורת. של לקוחה לפנייך.

 

אם את קופצת לטיפול במספרה  שאת לא מכירה, הדבר הראשון שעלייך לשים אליו לב הוא ניקיון כלי העבודה במקום. "ודאי שהעובדים במקום מקפידים לחטא היטב את המכשירים בין מטופלת למטופלת, או משתמשים בכלים חד פעמיים הנזרקים לפח אחרי כל טיפול", אומר ד"ר חיים וינקלר, מומחה לרפואת עור ודרמטולוגיה אסתטית במרפאת העור בחיפה. כשאת נכנסת למספרה בפעם הראשונה, אל תתביישי לשאול לגבי נהלי ההיגיינה במקום, ואם התשובה לא מספקת אותך, בקשי לראות בעצמך היכן מחטאים את המכשירים וכיצד זה מתבצע האם חלוקי התספורת שלך היא על לקוח קודם. או משתמשים בחלוק חד פעמי.

באירופה כיום יש תקנה של שימוש בחלוק תספורת חד פעמי , חלוק שעובר מלקוח ללקוח יכול להעביר מחלות עור מלקוח ללקוח.

יש להקפיק שאת מקבלת חלוק תספורת חדש או ארוז אחרי כביסה.

 

 

סכנה

חשיפת שיער מוגזמת למי חמצן ולצבע

הדבר הכי גרוע שיכול לקרות

דלקת עור בקרקפת

 

"קרם  חמצן או צבע בריכוזים לא נכונים, עלולים לגרום נזק כימי לשערה על ידי שבירה של הקראטין, שהוא החומר ממנו היא בנויה", אומרה ד"ר חיים וינקלר . "במקרה הזה מדובר בנזק זמני בלבד, מכיוון שהשערה, הצומחת כל הזמן, חוזרת למצבה הראשוני. הבעיה החמורה יותר נוצרת כשאת משתמשת בריכוז גבוה מדי של מי חמצן או משהה את  החומר על השיער למשך זמן ארוך מדי. במקרה כזה עלולה להיגרם דלקת בעור הקרקפת". הקדימי תרופה למכה ועקבי בקפידה אחר ההוראות שעל האריזה, אל תשאירי את הצבע יותר מדי זמן על הראש, ואל תחרגי ממינוני החמצן המומלצים.

"גם אם עקבת אחרי הוראות השימוש בקפידה, לעתים נדירות עלולה להתפתח אלרגיה לחומר מסוים בצבע", אומרה ד"ר חיים וינקלר . "במקרה כזה עליך למצוא צבע שיער שאינו מכיל את החומר הגורם לאלרגיה. על מנת לזהות את החומר הספציפי שאליו את אלרגית, גשי לרופא עור המתמחה באלרגיות או לאלרגולוג".

  


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page