מרכז טיפולים מתקדם להחלקות שיער והבראת השיער 1-700-708-228

שיער ומין

 

איך אנו מעצבים את שיערנו ואיך היינו רוצים שיראו אותנו בני המין השני?

כמה פעמים ביום אנו בודקים את שערנו מול הראי או בוחנים את מראנו?

באיזו תדירות אנו נוגעים בשיערנו ובאיזו תכיפות אנו חושבים עליו במשך היום?

מדוע אני מקדישים לטיפוח השיער שלנו זמן רב יותר מאשר לכל היבט אחר בהופעתנו החיצונית?

מדוע למראה ולמצב שערנו השפעה כה גדולה על מצב רוחנו ובטחוננו העצמי?

מדוע כאשר דמות מושכת נכנסת לטווח הראיה שלנו, נמצא עצמנו, מבלי משים, נוגעים או מסדרים את שערנו?

 

ללא קשר למעמדנו ולמצבנו הפיננסי, לעיסוקנו או למצב גופנו ולבושנו, טובים ככל שיהיו, אם שיערנו אינו מסודר, נרגיש לא נוח ולא ייצוגיים.

האופן שבו השיער שלנו מסופר, צבוע ומסודר שולח מסר לעולם. הוא מעיד על בטחון עצמו או על העדרו, תוקפנות או רכות ועוד תחושות אישיות בתחום המיני.


השיער הינו חלק חשוב באנטומיה שלנו ולכן הוא משפיע על מצבנו הנפשי. אנו נוטים ביתר קלות לשנות או מועדן של פגישות חשובות, כגון פגישות עם עורך-דין, רופא, או מנהל חשבונות, הרבה יותר מאשר לוותר על פגישה עם מעצב השיער שלנו.

אין זה אפשרי להעריך את חשיבותו של השיער בחיי היום יום מבלי לבדוק את התפקיד שהוא ממלא בהקשר המיני. אם אברי המין שלנו הם נושא מיני ראשון במעלה, הרי שהשיער הוא השני בחשיבותו.

בשל ההכרה בשיער כגורם משמעותי במשיכה המינית, קיימים בתרבויות רבות חוקים או מנהגים אשר מחייבים את כיסויו או את הרחקתו של השיער, כגון ביהדות ובאיסלאם. בחברות החילוניות, הן המערביות והן המזרחיות, נתפס השיער הנשי כבעל כוח משיכה מינית ולכן מותר ואף רצוי להראותו ולהציגו בגאווה לראווה.

 

יש המקטלגים את הנשים על פי שיערן: בעלות שיער אדום נחשבות לחשקניות ובעלות טמפרמנט, ברונטיות לתוקפניות ועצמאיות ובלונדיניות לקלות דעת וקרירות.

שיער ארוך ומלא מעיד על פוריות, שיער פזור מרמז על זמינות ושיער קצר משדר עצמאות ועוצמה.

הידלדלות השיער עשויה לרמז על ירידה בפוריות והעדר ברק או נפח מרמזים על חוסר חיוניות ו/או על טיפוח אישי לקוי.

 

השיער הגברי מסמל גבריות ועוצמה, לכן חסרונו עלול לייצג אובדן גבריות, כוח ומרץ ויהווה כעין סירוס סמלי של גבריות הזכר. זוכרים את שמשון הגיבור? סיפורו מלמד על הקשר ההדוק שבין שיער ואון גברי. שמשון המסוקס היה ידוע במחלפות ראשו הארוכות ובכוחו הרב. כאשר היווה סכנה לפלישתים, נשלחה דלילה היפיפיה לפתותו על מנת שתוכל לגזור את שערו בשנתו וכך יאבד את אונו הרב ולא יהווה עוד סכנה.

 

כיום, מרבית הגברים לא יחושו כי איבדו את אונם ביחד עם שערם, הם אינם זקוקים למיני הלוואות ופתרונות כיסוי, ההיפך, הם השכילו להפוך את הקרחת הגברית המעוצבת והמוקפדת למראה אופנתי וגברי.

 

אם אהבה וזוגיות אינן סיבה מספקת לשמור על בריאות ויופי שיערנו, כדאי לדעת כי שיער בריא ויפה עשוי להשפיע לטובה גם על יחסינו עם הסביבה, הן חברתית והן מקצועית.

 

לסיכום, ברור כי אנו מציגים את שיערנו לראווה על מנת למשוך, להרשים ולפתות ולכן תמיד יהיה בתודעתנו ואנו נשקיע בטיפוחו ובעיצובו.


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page