מרכז טיפולים מתקדם להחלקות שיער והבראת השיער 03-5279777
דף הבית >> מאמרים >> תספורות מאתגרות
 

תספורות מאתגרות

 

 באדיבות אמיר שגב


תערוכות ואירועי השיער  הם המקום שאליו באים כדי לספוג  ואופנות חדשות. הם מייצרים סביבות עשירות בגירויים חזותיים, והגירויים הללו הם מה שהמעצבים מחפשים בשביל להתחדש, לפתח את הרעיונות ולתרגל את היצירתיות. למובילי אופנת השיער יש אמנם נטייה לייצר דברים שנתפשים ביום יום כמוזרים, אבל אלה בדיוק הדברים המלהיבים שבעזרת יכולת עיבוד ותרגום אפשר יהיה להשתמש בהם כחומרי הגלם לתספורות ולטרנדים היומיומיים במספרה.

 

יצרני אופנה וטרנדים הם בסך הכל אנשים ספורים. בכל תקופה יש אנשים שמעיזים יותר, ממציאים יותר ומחדשים יותר. למרבה השמחה אף אחד לא עושה "תספורות למגירה" והיום, הודות לתערוכות, כל אחד יכול להיחשף לחידושים האלה ובעזרת מעוף והרבה דמיון לקחת מהם רעיונות ולבצע אותם, גם אם זה בקטן, אצלו במספרה. כל מעצב שיער יכול לייצר במספרה שלו את אותה אווירה של התספורת המשוגעת מהתערוכה, אבל לעדן אותה, למשל: לוותר על הגילוחים ולהשתמש בצבעים יותר מעודנים.

 

מהם אותם חידושים? כולם בעצם מתעסקים בעיגול שמסביבו שיער. ההתמודדות היא עם דרגת קושי השיער: שיער חלק, גלי או מתולתל, והמשחק הוא עם האורכים, המרווחים, היחסים והצבעים. הנעת השיער בזוויות חדשות ויצירת קימורים מעניינים הן שמייצרות אופנת שיער מאתגרת ומעניינת. אין סוף לזוויות שאפשר לחתוך מסביב לעיגול ולכן אין סוף לאפשרויות שאפשר לקבל.

 

הכל אם כך טמון בכמות הדמיון המודרך , שאותו כידוע מעצבי השיער נדרשים לנהל  במספרה. הרי מעצב שאין לו יכולת לחזות את מה שהוא עומד לעשות ללקוחה, לא יהיה מסוגל לדעת להתאים את התספורת למבנה  השיער,מבנה הפנים ולאישיות שלה, ויתקדם לתהליך בצורה עיוורת. מעצב שיער צריך להיות בעל ידע והבנה איך מתנהגים סוגי שיער שונים.מעצב שיער צריך לדעת  מסוגל לדמיין דברים  בצורה מעודנת. הוא צריך לשכלל את יכולת הדמיון.

 

אז מאיפה הרעיונות?

עולם השיער כל הזמן אוסף רעיונות מהעבר, הוא ניזון מהעבר ונותן לו חידושים ועדכונים.

החידושים הם בשיטות, בטכניקות, בטכנולוגיה, בחומרים ובשיטות הגזירה. עיצוב שיער במובן הזה הוא גם קצת אנתרופולוגיה. האדם הקדמון התבונן על חיות צבעוניות והתחיל לקשט את עצמו בצבעים. במאה ה – 19 הנשים לקחו את הנוצות מהאינדיאנים וקישטו את הכובעים שלהן. בעולם המודרני אנחנו כל הזמן לוקחים דוגמאות מעבר ומעדנים ומעדכנים אותן. הקארה הקלאסי, למשל, קיים כבר בימי קליאופטרה במצרים העתיקה. כך מקבלים את הרעיונות מהסביבה שבה חיים – אורבנית או טבעית.

 

קחו לדוגמא את תספורת בקהאם המפורסמת. הבסיס שלה הוא אותו פאנקיסט עם כרבולת עומדת, וגם הוא אימץ אותה מהמוהיקן האינדיאני. כך, תספורת בקהאם של היום, היא אותו רעיון מטורף בגרסה עדינה יותר.

 

המעצבים בתערוכות לוקחים את הדוגמאות הללו לכיוונים יותר משוגעים וקיצוניים. ואילו המעצב במספרה נדרש כאמור לתרגם את הדברים המטורפים לדברים מעשיים.

 

דוגמא למופע יחודי שממנו נוצרים הרבה טרנדים הוא ה – Alternative Hair Show היציאות בשיער שם הן בסופו של דבר דברים שאפשר לעשות בהם שימוש בתספורות עתידיות. המופעים הם מהסוג שמוליד טרנדים עתידיים, כי חופש היצירה שם לא מוגבל, לעומת מקומות שבהם יש אווירה מגבילה ששומרת על העיצוב המסורתי הקלאסי.

מעצבי השיער שמשתתפים בשואו מייצרים אוירה ויזואלית ייחודית ומוקצנת ומתעלמים כמעט לחלוטין מהצורך בהתאמה למבנה הפנים. בתצוגות  מומלץ  לצלם או לקחת חומר ויזואלי שמחולק שם. כך ניתן לנתח את התספורת ולהבין את החשיבה של היוצר.


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page