מרכז טיפולים מתקדם להחלקות שיער והבראת השיער 03-5279777
דף הבית >> מאמרים >> התגוננות מפני השמש
 

התגוננות מפני השמש

 

 באדיבות הילה אור


בשנים האחרונות גברה המודעות להגנת העור והשיער מפני השמש, עם העלאת המודעות פותחו תכשירי הגנה המיועדים לגוף, לפנים ולשיער. מוגשות מבחר עצות לטיפול נכון וסקירת המוצרים החדשים להגנה.

 

בעשרים שנה האחרונות גברה המודעות בקרב הציבור לסכנה שבחשיפת העור לקרני ה – UV.

למוצרי הקוסמטיקה וביניהם גם המוצרים המיועדים לשיער נוספו מקדמי הגנה גבוהים יותר.

 

אם נחשפים לשמש, מומלץ למרוח כמות נדיבה של קרם הגנה על הגוף והפנים ולחזור על הפעולה כל 40 דקות.

 

בים ובברכיה מומלץ למרוח קרם הגנה גם מתחת לבגד הים, מאחר וקרני השמש יכולות לחדור גם מבעד לרוב סוגי הבדים.

 

לפן הקוסמטי יש משקל חשוב לא פחות מהפן הרפואי בכל הנוגע לבחירת מוצרי ההגנה.

הצרכנים מעדיפים מוצר בעל ניחוח עדין, נוח לשימוש ובעל מרקם נעים, ואם אפשר – שיהיה רב תכליתי, כלומר שיהיה מיועד גם לטיפוח ויופי וגם להגנה מפני השמש.

 

עם עליית המודעות לנזקי השמש ויציאתם של תכשירים מקדמי שיזוף לשוק, החלה האוכלוסייה להשתמש בהם וזנחה מוצרים מהדור הישן.

המוצרים העכשוויים התפתחו רבות – הם מאופיינים בספיגה קלה יותר של החומר ובהענקת מראה שיזוף טבעי. לאותם מוצרים נוספו מוצרים נלווים, כמו ספוג קשיח להסרת תאי עור מתים, שמטרתו הותרת שטח עור רך וחלק יותר לפני הספגת הקרם.

 

בין הפיתוחים החדשים ניתן למנות גם תכשירים המכילים פרו רטינול, שהוכח רפואית כי הוא מעלים קמטים עדינים, או מוצרים המספקים הגנה משולשת – הם דוחים קרניים מסוכנות, מסננים את הקרניים המזיקות וסופגים גם את אלה שאינן מזיקות. קיימים מוצרים המועשרים בויטמינים נוגדי חימצון, המסייעים במניעת הזדקנות העור וגרימת נזקים.

 

שוק השמנים והקרמים לשיזוף, ובכלל זה גם מוצרים להענקת מראה דמוי שיזוף, גילגל בשנת 2002 424 מיליון דולר בארה"ב בלבד, ולמרות המיתון העולמי צופים כי בשנה הבאה תהיה עלייה של 3 עד 5 אחוזים בצריכת המוצרים הללו.

 

שלא כמו העור, השיער אינו מתריע בפנינו על פגיעה ואנו מבחינים בנזקים רק כשמאוחר מדי לתקנם. בקיץ השיער נוטה להתייבש או להישרף, וכדי לא להגיע לכך, יש להשתמש באופן קבוע בקונדישינר, לחבוש כובע, להסתרק במברשת בעלת שיניים מרווחות וקהות בקצותיהן ואם מרטיבים את השיער בבריכה או בים – יש לשטוף אותו היטב במי ברז. כדי להשיג מראה מטופח לעור, לפני ולשיער גם בקיץ, כדאי קודם כל לברר מה סוגם ולהתאים להם תכשירים מסנני שמש. לבעלי עור ושיער רגילים יתאימו תכשירים ללא שמן, אך לחים מספיק על מנת לתפקד גם כקרם לחות. לפנים מומלץ לעבור לתכשיר ניקוי פחות שומני מאשר בדרך כלל ולהוסיף מי פנים עם אחוז אלכוהולי. גם בקרמים לגוף עדיף לעבור לתכשירים המכילים פחות שומן ולמרוח אותם רק במקומות שבהם העור יבש או מחוספס.

 

השיער דורש שטיפה תכופה יותר, מאחר שבקיץ עור הקרקפת נעשה שמנוני יותר. כדאי להשתמש בשמפו ובקונדישנר עדינים ולשלב עיסוי קרקפת פעם בשבוע כדי להילחם בנשירת שיער הנגרמת משמנוניות.

לבעלי סוג שיער זה אין כל בעיה להמשיך להשתמש באותם מכשירים לעיצוב שיער, כפי שהשתמשו במשך כל השנה – פן, ביבי ליס וכיו"ב.

 

לבעלי עור ושיער שומניים, מומלץ להשתמש בנוסחאות שאינן מכילות שמנים, אך יש בהן תחמוצת אבץ המסוגלת, בנוסף לחסימת קרני השמש, גם לספוג שמנים. את הפנים יש לרחוץ בקיץ פעמיים עד שלוש ביום. באזור ה – T ניתן למרוח לחות, אבל רק עם תכשיר נטול שמן. בגוף עלולים לצמוח פצעונים, בעיקר בגב, בחזה ובזרועות העליונות, ולכן עדיף לוותר על מריחת קרמים שומניים במקומות אלה.

 

שיער חייבים לחפוף כמעט כל יום, עם תכשירים ללא שומן, כדי לא לייבש אותו לגמרי, יש לעסות עם השמפו קודם את השורשים ואחר כך להשתמש בשמפו עם לחות על פני כל השיער. מכשירים מחממי שיער, כמו פן, מסייעים לבנות נפח ומייבשים אזורים שמנוניים.

 

בעלי עור ושיער יבשים, צריכים למרוח שכבה של סנן שמש מתחת או מעל קרם הלחות הרגיל לפנים. מכיוון שהעור בקיץ נוטה להפוך גמיש יותר, תוכלו להשתמש בתכשירי אנטי אייג'ינג או בעלי חומצות פרי, בהם אולי לא הייתם שוקלים להשתמש בשאר ימות השנה. אפשר גם לעבור לתחליב לחות עשיר יותר בשמנים במקום קרם הלחות הרגיל. הגוף סובל מיובש ונוטה להתקלף, בעיקר במרפקים ובכפות הרגליים, לכן כדאי לטפל במיוחד באזורים אלה במוצרים המכילים לחות.

ההוראות לגבי שיער יבש (כמו גם שיער ניזוק) הן תספורת מדי ארבעה עד שישה שבועות, שטיפה ארבע פעמים בשבוע לכל היותר.

לפני החשיפה לשמש כדאי למרוח קרם בעל מקדם הגנה מפני השמש על הגוף וכן קרם הגנה המיועד לשיער.

 

לבעלי עור רגיש, מומלץ לרכוש מוצרים שהם נטולי ריח והיפואלרגניים ומכילים חומרים טבעיים להתגוננות מפני השמש (למשל תחמוצת אבץ). עדיף להשתמש בקרמים ולא בג'לים ובמוסים גם לעור וגם לשיער מכיוון שהם מרוכזים יותר ועלולים לגרות את המקום.

תחליבים מבושמים עלולים לגרום לגירוי לבעלי עור רגיש. מומלץ להשתמש בתכשירים בעלי מרקם עדין וחומרים טבעיים עם מעט מאוד שמנוניות. ובכל מקרה נסו מעט מהחומר בחלק נסתר, ורק אם אין תגובה אלרגית כלשהי, המשיכו בשימוש.

 

לבעלי שיער צבוע כדאי לחפוף את השיער בקיץ מדי יום בשמפו המתאים לשיעור צבוע. השתמשו בתכשירים מייצבי צבע רק לעיתים רחוקות, למשל כשהצבע מתחיל לדהות. בתקופת האביב כדאי לבחור בצבעי שיער שאינם דוהים דוגמת Hair.GraFX    , כדי למנוע מהשיער להתבהר עד חודש אוגוסט. העדיפו מוצרים עשירי סיליקון על מנת להילחם ביובש שנוצר מהשמש, והשתדלו להימנע ממוסים וג'לים המכילים אלכוהול.

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page