מרכז טיפולים מתקדם להחלקות שיער והבראת השיער 03-5279777
דף הבית >> מאמרים >> רמת ה – PH בשיער
 

רמת ה – PH בשיער

 

 באדיבות :אמיר שגב

רמת ה – PH מגדירה את רמת החומציות או הבסיסיות של חומצות ובסיסים (תמיסות). היא מבטאת את ריכוז יוני המימן. קיימים 2 סוגים של יוני מימן – יוני המימן  +H ויוני המימן ה -  -HO.

 

כאשר רוצים לשנות את מבנה השיער מבחינת הצבע או הצורה. יש חשיבות רבה של הכרת רמת ה – PH בתהליכים הכימיים השונים, היות ורמת החומציות משפיעה על מבנה וצורת השיער.

 

רמת ה – PH מתחלקת לשתי קבוצות עיקריות וממוספרת בין 0-14 כאשר הקבוצה שבין 0-7 היא הסביבה החומצית ואילו הקבוצה שבין 7-14 היא הקבוצה הבסיסית.

 

רמת ה - 7 PH היא רמה ניטרלית.

השערה ועור הקרקפת נמצאים ברמת PH חומצית (6) ואילו כל התכשירים לצביעת השיער, להבהרה, לסלסול ולהחלקה נמצאים ברמת PH בסיסית בגלל מרכיב האמוניה שנמצא בהם.

 

על מנת ליצור שינוי במבנה  השיער הקורה בדרך כלל בשכבת הקורטס, יש להשתמש בחומרים שרמת ה – PH שלהם היא בסיסית. לדוגמא: תכשירי גלים  והחלקה נמצאים ברמת PH בסיסית בין 7.5-9.5, (כלומר מעל 7). תפקידי החומרים הנ"ל הם לחדור דרך שכבת ההקרטין (השכבה החיצונית של השערה), להגיע לשכבת הקורטס ושם לפרק את הקשרים הגופרתיים שנמצאים בשיער, ובכך לשנות את מבנה השיער. תהליך פעולת הניתוק של הקשרים הגופרתיים נקרא: "חיזור". לאחר שלב ה"חיזור" יש לקבע את השיער במצבו החדש. תהליך זה נקרא "חמצון", ומתבצע בעזרת חומר מנטרל או מתאים שרמת ה – PH שלו היא חומצית ונמצא ברמה של בין 2-4 PH.

 

הבדל ברמות ה – PH של שני החומרים הנ"ל הוא הסיבה לכך שיש לשטוף את חומרי ההחלקה שטיפה יסודית של 15 דקות ובכך למנוע סתירה כימית בין חומר החלקה והחומר המנטרל.

 

באיברי הגוף השונים רמת ה – PH משתנה ואינה קבועה. לדוגמא: רמת ה – PH של העור היא חומצית ובדרך כלל 5, רמת ה – PH בקיבה היא חומצית מאוד ונעה בין 1-2PH ובכך מסייעת בתהליך פירוק המזון.

 

רמת ה – PH של השיער היא 6 PH ולכן לאחר כל פעולה כימית יש למרוח על השיער תכשיר ניקוי:

 שמפו או מסיכה Nutritive  לשיער בעלת רמת PH בסיסית ובכך להחזיר את השיער למצבו הטבעי.

מסיכה Nutritive סוגרת את קשקשי השערה ומרכך את השיער. תהליך זה חשוב ביותר לשמירת פיגמנט  הצבע לאורך זמן.


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page