מרכז טיפולים מתקדם להחלקות שיער והבראת השיער 1-700-708-228
דף הבית >> מאמרים >> המדריך לצביעת שיער חלק ב
 

המדריך לצביעת שיער חלב ב

באדיבות:אמיר שגב 

 

 

בתעשיית האופנה הכללית נודעת חשיבות רבה לשיער, לקוחות המספרה דורשים, ובצדק, שיער מטופח, יפה ובריא. התקדמות בתחום צביעת השיער ומזעור הנזקים שצביעה כזו גרמה בעבר לעור הקרקפת ולשיער מעודדים עוד ועוד נשים להיכנס למעגל של צובעות השיער, בחמש השנים האחרונות איכותם של חומרי השיער בכלל וצבעי השיער בפרט השתפרה שיפור ניכר.

 

הדרישה היום מצבעי השיער היא לשמור על שיער רך, משיי, בריא ומלא ברק שעדיין מעניק מראה טבעי. זו הדרישה מצד הלקוחות. בשנים האחרונות גם משרד הבריאות בודק את תרכובות צבעי השיער ולכן צבעי השיער המיוצרים היום הם יותר משופרים ומורכבים מחומרים שפחות מזיקים לשיער מבעבר ואפילו משפרים ונותנים לשיער מראה בריא יותר.

 

משרדי הבריאות בארץ ובעולם דורשים מחברות המייצרות צבעים להשתמש במרכיבים עדינים יותר ושריכוז האמוניאק בהם הרבה יותר נמוך מבעבר.

 

דוגמא לשינוי במרכיבי הצבעים אפשר לראות בשימוש במי חמצן. היום חלק בלתי נפרד מתהליך צביעת השיער הוא השימוש בקרם חמצן שהחליף את מי החמצן. התקדמות נוספת בתחום זה אפשר לראות בריכוז החמצן הנמוך שבו משתמשים בתכשירים החדשים. במקום ריכוז של 6% - 12% משתמשים בריכוז של 2% - 4%.

 

בעבר החומרים הכימיים האגרסיביים בצבעי השיער היו רוב ואילו כמות חומרי הריכוך שהוחדרו לצבע הייתה מזערית, ואכן גם תוצאות הצביעה היו בהתאם. הצבע נראה אטום והשיער נשאר יבש. כיום השילוב ההכרחי של חומרי ריכוך ושמנים למיניהם מאזן את הצבע ומאפשר תוצאות ראויות מבחינת שמירה על האיכות והמראה הסופי של השיער.

 

ברוב צבעי השיער הקיימים היום בשוק יש ריכוז גדול יותר מבעבר של מרכיבים טבעיים ומרככים השומרים ומגינים על מצבו ועל מבנהו של השיער. התוצאה המתקבלת היא שיער רך, מבריק ובריא יותר לאחר פעולת הצבע.

 

שיפור גדול הוכנס לצבעי השיער עם החדרתם של חומרים כימיים מסוג פירזולן. חומרים אלה שומרים על הצבע שלא ידהה זמן קצר לאחר הצביעה. רכיב חשוב נוסף שהוכנס לצבעי השיער הוא ויטמין C, המעניק ברק ורכות. ויטמין C מתמודד בהצלחה עם נוגדני החמצון הקיימים בצבעי השיער, מייצב את גוון הצבע ותורם רבות לברק הסופי של השיער.

 

מרכיבים נוספים בצבעי השיער המקצועיים הנמצאים בשימושם של מעצבי השיער הם: שעוות דבורים, פרוטאין, תמציות צמחים, חומצת פירות ופרו ויטמין 5B. כמו כן שומרים על דרגת חומציות נמוכה – עד 6.8 PH בדרך כלל.

 

בשנים האחרונות, בעיקר באירופה הולך וגובר השימוש בשטיפות שיער. הכוונה לריכוז פיגמנטים בעלי מולקולה גדולה שאינה יכולה לחדור לשכבת השיער הפנימית ומתיישבת על שכבת השיער החיצונית (קוטיקולה). שטיפות צבע אלו אינן מכילות אמוניאק, ומומלץ להשתמש בהן עם ריכוז נמוך של קרם חמצן (2%).

שטיפה מסוג זה תורמת להעמקת הברק. שטיפה כזו מתאימה לנערות צעירות שלא רוצות לשנות את גוון שיערן אלא מעוניינות להעניק לו עומק וברק או לנשים וגברים כאשר שיער השיבה הלבן מתחיל לבצבץ על ראשם.

 

מעצבי שיער מקצועיים משתמשים בשטיפות הצבע על מנת לקבל גוון אחיד בתהליך הצביעה. ידוע שהשיער הצבוע נוטה לדהות, וידוע עוד שהשיער צומח כ – 1 ס"מ לחודש. אולם הדהייה לא גורמת לאחדות עם גוון השורש, ובכל מקרה הדהייה אינה אחידה נוצר לפיכך פער בין הצבע ליד השורש לבין הצבע לאורך השיער. שטיפת צבע היא פתרון אידיאלי.

 

גם בתחום חומרי ההבהרה יש התקדמות ניכרת באיכותם של המרכיבים. תהליך ההבהרה הוא אחד התהליכים האגרסיביים ביותר שאנו מפעילים על השיער, וגם לאבקות ההבהרה החריפות הוכנסו מרכיבי שומן עדינים השומרים על איכות השיער בעת ביצוע ההבהרה ולאחריה.

 

מוצר חדש שהצליח מאוד בתחום הבהרה השיער הוא מוחק הצבע, העובד על השיער ללא תוספת חמצן או מים חמים ומצליח לנקות ולמחוק פיגמנטים מלאכותיים בלתי רצויים ומשאיר את השיער רך ובריא ללא כל פגיעה.

 

השינוי שחל בצבעי השיער בשנים האחרונות תרם רבות ושיפר את איכות השיער והמראה שלו.

הצביעה היום משפרת את מצב השיער ומעניקה לו רכות וברק.


הפיתרון לבעיות צביעת שיער

 

שלא עשה הטבע עושה הצבע. אני יכול  לספור על יד אחת את מספר נשים שאני מכיר  אשר מתהלכות עם גוון השיער הטבעי בו חנן אותן הטבע. מגוון האפשרויות הוא רב, שטיפה, גוונים וכמובן  צביעת שיער חברת IDA   השיקה צבע שיער יפנית

Hair.GraFX   צבע שיער הראשון  בעולם עם ננו פיגמנט( מיקרו סייז מוליקולה)  הפיגמנט הקטן והיציב   ביותר .

1. טכנולוגיה חדשנית לצביעה ועיטוף שיער בפיגמנט.
 

2. וסיבים בוני שיער .

3.הפיתרון המושלם צבע שאנו דוהה .

4.פגמנטים מיקרו סייז ,אינטנסיבים צבע שאנו דוהה.

5. צבע מכסה לבן באופן מושלם.

6. יוצר שיכבת ציפוי ומחזק את שיכבת הקרטין.

7. מעניק תוצאה מושלמת

8. מעניק ברק טבעי לשיערHair.Gra

9. תהליך מהיר והתוצאה מושלמת

10.היחידו בעולם ללא אמוניה.

11.התהליך מהיר והתוצאה מושלמת.

12. טיפוח שיער    בעת תהליך הצביעת השיער.
i

13.
טכנולוגיה חדשנית  לצביעת  שיער  מיקרו סייז מוליקולה (ננו פיגמנט)

 14.מאפשרת את השבת היופי הטבעי לשיער באמצעות שימוש במרכיבי ויטמינים , חומצות   

  אמינו,    וקלוגן  .