מרכז טיפולים מתקדם להחלקות שיער והבראת השיער 1-700-708-228
דף הבית >> מאמרים >> עור שמן
 

עור שמן

 

 

באדיבות: דליה.י

 

יש לך עור שמן?

את סובלת מנקודות שחורות, על עור הפנים?

אשר לטפל בזה, ולצמצם למינימום את אי הנעימות

 

 

השמנוניות של עור הפנים נגרמת מהפרשה מוגברת של חלב (סבום) מהנקבוביות, והסיבה לכך יכולה להיות עונתית, תורשתית או הורמונלית. יש הטוענים כי גם מתח גורם להפרשה מוגברת של חלב מהבלוטות, כך שאם את סובלת מהעור השמן שלך, קודם כל  -  הירגעי!

 

האזור המועד ביותר לשמנוניות יתר הוא אזור ה – T (מתח, אף וסנטר) מכיוון שבו  יש הכי הרבה בלוטות חלב. הנקבוביות באזור זה הן בדרך כלל מורחבות וגדושות בתאים מתים, ובקיץ הבעיה מחמירה מכיוון שהחום הופך את החלב לנוזלי ולבולט יותר.

 

על מנת לטפל בעור שמן, ניתן לנקוט בפעולות הבאות:

 

-           חשוב להקפיד על פנים נקיות, אולם לא לשטוף ולקרצף את הפנים יותר מפעמיים ביום. יותר מדי קרצופים עלולים לייבש את העור יתר על המידה ולהסיר את השמנים הטבעיים הקיימים בו, ועל ידי כך לגרום לתוצאה הפוכה: הנקבוביות מתרחבות יתר על המידה והעור ממהר לייצר יותר שומנים.

 

-           מומלץ לנקות את הפנים עם תחליב פנים נטול אלכוהול ובושם, ולהשלים את הניקוי עם מי פנים שגם הם נטולי אלכוהול ובישום. רכיבים אלו מעוררים ייצור נוסף של שומנים בעור.

 

-           יש להתמיד במריחת קרם לחות המתאים לסוג העור.

 

-           ניתן למרוח על הפנים 2 טיפות שמן חוחובה, באמצעות טפיחות קלות (יש להימנע ממגע עם העיניים). השמן אינו אוטם את הנקבוביות, מסייע בהפסקת ייצור הסבום ומנקה את האזור.

 

-           בחרי במוצרי איפור בסיס נטולי שומן, ועשי היכרות עם הפודרה. פודרה אבקתית תתאים לבוקר, מכיוון שהיא מעניקה תוצאה שקופה יותר. בהמשך היום את יכולה לבחור בפודרה בנוסחת אבן, לצרוך שיפוצים ותיקונים.

 

נקודות שחורות

 

ראשים שחורים (קומודונים) הם נקודות שומן אשר יוצאות מבלוטת החלב דרך נקבוביות העור ובאות במגע עם האוויר, וכשהן מתחמצנות צבען הופך לשחור. לבעלי עור שמן יש (לרוב) נקבוביות רחבות יותר, ולכן הסיכוי למצוא אצלם שחורים הוא הגבוה יותר. גורמים נוספים להופעתם הם גנטיקה, נזקי השמש וכמובן גם האופן שבו מטפלים בעור.

הנקבוביות בפנים מתרכזות באזור ה – T (מצח, אף וסנטר), אולם ניתן למצוא ראשים שחורים במספר מקומות נוספים בגוף מלבד הפנים, בהם קיים ריכוז רב של נקבוביות אשר דרכן משתחררים שומן וזיעה מהגוף: אזור הגב, החזה, החלקים הפנימיים של הידיים ועוד.

 

טיפול ביתי

 

-           אם כבר הופיעו הנקודות השחורות ורוצים להיפטר מהן, ניתן לעשות זאת לבד בבית. לפני הכל – חשוב מאוד להקפיד על ידיים נקיות. יש להכין קערה עם מים חמים (מומלץ שיהיו מים רתוחים – אבל לא רותחים!), צמר גפן, טישו, פינצטה ואלכוהול לחיטוי.

 

-           לאחר ניקוי הפנים עם התכשירים המתאימים, יש להוציא את הראשים השחורים בעזרת נייר טישיו, בלחיצה עם האצבעות מסביב לנקבובית (ולא בלחיצה עם הציפורניים).

 

-           אחרי שסיימנו להוציא את כל הנקודות, מחטאים את המקומות המועדים עם אלכוהול, רוחצים את הפנים עם מים חמים ומורחים קרם לחות.

 

-           קיים מכשיר להוצאת ראשים שחורים, זהו מכשיר הדומה לפינצטה ומשמש במקום האצבעות, וחשוב להקפיד על חיטויו באלכוהול. יתרון המכשיר על פני האצבעות – יכול להיות שזה יותר סטרילי.

החסרון – אין למכשיר את הרגישות שיש לאצבעות. קיימות גם מדבקות לסיוע בהוצאות ראשים שחורים, עם נוסחה המוציאה לכלוך, שומן וראשים שחורים. היתרון המשמעותי של המדבקות על פני הטיפול הידני או המכשיר הוא שלא עובדים קשה, ומגיעים למקומות שהאצבעות לא מצליחות להגיע אליהם.

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page