מרכז טיפולים מתקדם להחלקות שיער והבראת השיער 03-5279777
דף הבית >> מאמרים >> שפתייך
 

שפתייך

 

 באדיבות:דליה .י

את מתכוננת לצאת, את לבושה טיפ טופ, את מאופרת כמעט לגמרי, ועכשיו הגיע הזמן לבחור שפתון. את בדרך כלל בוחרת אותו על פי הצבע, כך שיתאים לבגדים, שלא יתנגש עם צבע הצלליות, מה שפחות נלקח בחשבון הוא המרקם והאפקט של השפתון, שמשפיע מאוד על מה שאת משדרת ובעצם נותן את הטון לגבי המראה הכללי של הפנים שלך.

 

השפתיים הן איבר מדבר (תרתי משמע), ולכן יש השפעה כה גדולה למראה שלהן. וכשמדברים על בחירה של שפתונים, כדאי לתת את הדעת על המרקם. למשל, שפתונים אטומים (כהים או בהירים) מכסים את הטקסטורה הטבעית של השפתיים ונותנים מראה יותר מכוסה ומאופר, לעומת שפתונים באותם הצבעים אשר יש בהם שקיפות והיוצרים מראה יותר חופשי. שפתונים כהים יוצרים מראה מאוד נשי וחזק, והגלוסים למיניהם יוצרים מראה חושני אך צעיר.

תוחם שפתיים 

התוחם יכול לעזור לנו בשינוי/הבלטה של צבע השפתון או הגלוס, לתת להם יותר עומק ולסייע גם בשמירה על עמידות הצבע.

תוחם טוב יעזור גם למנוע בריחה של הצבע לחריצים סביב השפתיים, והוא כזה שמכיל שעווה ואינו נמרח בקלות מדי על השפתיים. יש לשרטט את השפתיים בצורה המושלמת ביותר שניתן, ואז אפשר גם למלא טיפה בתוך השפתיים על מנת למנוע הבדלי צבע דראסטיים. אפשר גם לעבור עם האצבע ולטשטש את הקו כדי שלא יהיה מודגש מדי ויתערבב עם השפתון בקלות. לאחר מכן מורחים שפתון או גלוס. עדיף למרוח במברשת, כך יש דיוק רב יותר ושכבה עדינה יותר של צבע.

 

יש המורחים לפני הליפסטיק טיפה מייק אפ ומגע של פדורה על השפתיים. פעולה זו משאירה את השפתון ליותר שעות ומנטרלת את הצבע של השפתיים, כדי שלא יתנגש עם צבע השפתון. לא מתאים לעשות זאת כששמים רק גלוס.


סגנון איפור

-           כאשר השפתיים שלך תחומות ומכוסות בשפתון קרמי ללא שקיפות, בגוון עדין, את מקבלת מראה רך, מוקפד ומאופר. 

-           כאשר את בוחרת בשפתון או בגלוס בהברקה "וזילינית" לא מנצנצת, בצבע טבעי, מתקבל אפקט מאופר פחות, גם עקב כך שאין תחימה מדויקת מאוד של השפתיים.

-           ניתן להשתמש בשפתון עם גלוס מעליו, כדי לשוות לשפתון מעט קלילות ולקבל יותר נפח לשפתיים. 

-           למראה דרמטי יותר, מתכתי וחיוור, אפשר לבחור בהברקה מטאלית, היוצרת אשליה של מחיקת השפתיים. זה מתאים בעיקר כשאיפור העיניים דומיננטי יותר.

-           השימוש בשפתון כהה מאוד מתאים לבעלות שפתיים יפות במיוחד, מכיוון שהוא מדגיש אותן מאוד. מתקבל מראה מאוד נשי ודרמטי. בעיקר מתאים לחורף. במקרה כזה יש להיזהר לא למשוך תשומת לב גדולה מדי גם לעיניים, כי אז עלול להיווצר מראה מאופר וכבד מדי. 

-           למראה מט וטבעי, מעט שמרני או "כפרי", יש לבחור בשימוש בעיפרון בלבד על השפתיים.

-           למי שרוצה להבליט את גוון השפתיים ולהציע מראה חושני, נועז וצעיר, מומלץ גלוס עם הברקה חזקה במיוחד. 

-           לבעלות עור כהה, מומלץ לתחום את השפתיים בצבע כהה יותר מגוון העור ולמלא בצבע מעט בהיר יותר עם או בלי גלוס. בדרך זו מתקבלת מעין "נקודת אור" על הפנים באזור השפתיים.


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page