מרכז טיפולים מתקדם להחלקות שיער והבראת השיער 1-700-708-228
דף הבית >> מאמרים >> גוון לעור
 

גוון לעור

 

 

באדיבות: דליה.י

הלחיים שלך זועקות לקצת גוון? העור שלכן לא ממש חלק ואתן רוצות להסתיר את זה?

הנה טיפים לבחירה ולשימוש בשלושת המוצרים שיכולים לעשות לכן סדר בעור הפנים:

מייק-אפ, פודרה וסומק.

 

 

המייק אפ של היום הוא ללא ספק לא המייק אפ של פעם. אם לפני 15 שנה סבל המייק-אפ מדימוי שלילי של חומר המשאיר "שכבת טיח" על הפנים, הרי שהיום אין זה כך כלל. כיום משמש המייק-אפ כבסיס לאיפור המושלם: הוא מכיל מרכיבים טיפוליים ומטפחים, מסנני קרינה ומקדמי הגנה, כל זאת לצד מתן מראה קטיפתי ואחיד לפנים. כמו כן, מרבית המייק-אפים נרתמו למלחמה נגד הזדקנות העור והם כבר אינם סותמים את הנקבוביות, כפי שהיה קורה בעבר. לא יהיה זה מוגזם לומר כי מייק-אפ איכותי הוא מייק-אפ בריא בהיותו מזין את העור ומגן מנזקי השמש. חברות הקוסמטיקה נטלו על עצמן את הפיכת המוצר המסורבל הזה ליעיל, נוח ולא מלכלך.

 

מה מתאים לך?

 

לפני שהולכים לקנות מייק-אפ, על מנת להגיע אל המוצר המתאים ביותר, עליכן לקחת בחשבון מספר נתונים:

 

§         יש להתאים את המייק-אפ לסוג העור. סוגי עור מסוימים זקוקים לכיסוי כבד, בעוד שלאחרים נחוץ רק איבוק קל בפודרה.

§         במידה שעור הפנים דק ועדין, רכשו מייק-אפ על בסיס נוזלי, המתמזג בשקיפות העור העדין ומשאיר אותו, למרות המייק-אפ, גלוי לעין.

§         לעור עבה יותר יתאים קרם בסיס סמיך אשר יסתיר את פגמיו.

§         לעור רגיש הנוטה להאדים ולהיצרב בקלות מומלץ תכשיר המכיל חומרים מרגיעים.

§         לעור שמן הנוטה להבריק מומלץ תכשיר המכיל אבקת טלק או חומרים משוכללים יותר אשר יעניקו לעור טקסטורה קטיפתית ובלתי מבריקה.

§         לעור יבש מומלץ מייק-אפ המכיל תוספי לחות או יסודות מרככים.

 

 

סוגי מייק-אפ

 

מלבד סוג המייק-אפ, כדאי לתת את הדעת גם למרקם שבו הוא מגיע:

 

§         קרם פודרה: מומלץ לבעלות עור רגיל עד שומני.

הוא יוצר גימור בגוון מט ומשחרר אתכן מקניית פודרה נפרדת משום שהוא יוצר את אפקט הפודרה בעצמו. חומר זה הינו קל לשימוש, אך חסרונו בכך שהוא מעט מסגיר קמטוטים ונקבוביות פתוחות. הוא אינו מתאים לבעלות עור יבש משום שהוא אינו נוח למריחה על עור זה ומקנה מראה מגושם ובלתי מחמיא.

 

§         מייק אפ קרם: לעומת זאת עשיר בלחות ויוצר כיסוי אחיד ולכן הוא מצוין במיוחד לבעלות עור יבש ומבוגר, והוא מגיע בדרך כלל בצנצנת. חסרונו – לוקח זמן עד שמגיעים למיומנות מריחה המעניקה אפקט מחמיא.

 

§         מייק אפ סטיק: מספק את הכיסוי הכבד ביותר והוא מתאים במיוחד לבעלות פיגמנטציה לקויה, ורידים בולטים וצלקות. חסרונו הוא בכך שלעיתים הוא קשה לטשטוש ויוצר מדי פעם גושים.

 

§         מייק אפ נוזלי: הוא הפופולרי מבין כולם. הוא מופיע בדרך כלל בשפורפרת, הוא קל למריחה, מתייבש במהירות, נוח לטשטוש ומופיע בגרסאות שונות המאפשרות להתאימו לסוג העור: על בסיס שמן לעור היבש, על בסיס מים לעור שמן/מעורב. כמו במייק-אפ קרם, גם כאן החיסרון הוא באימון הנדרש על-מנת להגיע למיומנות מריחה טובה ואחידה.

 

§         פודרה: אמורה למעשה לאזן את הצבע והמרקם שהתקבלו על העור ולהעניק גימור מט מחמיא. שימשו בפודרה בלבד עשוי להתאים לבעלות עור בריא ויפה שמעוניינות במתן מראה קטיפתי ואחיד. חסרונו – מספק כיסוי מינימלי בלבד.

לא משנה באיזה פורמט בחרתן את המייק-אפ שלכן, הכי חשוב שיהיה מייק-אפ שאינו משנה את צבעו במהלך היום. עור שמנוני למשל שבא במגע עם מייק-אפ רגיל משנה את צבעו, הופך אותו לבלתי אחיד ומעניק מראה "בוץ".

 

 

פודרה

 

הפודרה היא אותה אבקה, שכיום מגיעה במרקם קליל וכמעט שקוף, אותה מניחים על עור הפנים לאחר המייק-אפ. תפקידיה הם:

 

-           להעניק מראה מט לעור הפנים.

-           לנטרל את המרקם הדביק של המייק-אפ ולהפוך את מרקם העור לחלק יותר.

-           לקבע את האיפור ובכך לשמור על מראה רענן לאורך היום.

 

הפודרות מגיעות במבחר גוונים המתאימים לגווני המייקאפים הקיימים, אולם ניתן גם לבחור פודרה שקופה, המתאים לכל גוון של מייק-אפ.

לצורך הנחת פודרה מומלץ להצטייד ב"פאף". זוהי כרית פודרה המצורפת כמעט בכל אריזת פודרה קנויה, אולם יש גם פאפים לרכישה בנפרד. בנוסף מומלץ להשתמש במברשת גדולה הדומה למברשת הסומק שלכן (אבל לא אותה אחת).

 

סוגי פודרה

§         פודרה דחוסה: אבקה דחוסה באופן דומה לזה של צללית או סומק. נוטלים מהפודרה באמצעות הפאף ומפדרים על כל הפנים או חלקם, ולאחר מכן עוברים על הפנים עם מברשת הפודרה להסרת שאריות האבקה. יתרונותיה של הפודרה הדחוסה בכך שהיא קומפקטית, נוחה לשימוש ולנשיאה בתיק. חסרונותיה בכך שהיא מעניקה כיסוי כבד יחסית לפודרה בתפזורת, מה שעשוי להדגיש קמטים וקמטוטים (במידה שהם קיימים).

 

§         פודרה צבעונית: גם הפודרה הצבעונית מגיעה במרקם דחוס, ולעיתים במרקם של כדוריות דמויות פנינים. המטרה היא בעצם לפדר את הפנים בתרכובת של גוונים, שכל אחד מהם מאיר את הפנים באור אחר. כדי להשתמש בפודרה הצבעונית צריך לאסוף מעט מכל צבע באמצעות מברשת הפודרה, ולפדר באופן אחיד על הפנים.

 

§         פודרה בתפזורת: מגיעה בדרך כלל באריזה גדולה יותר, והיא טחונה דק יותר, במרקם הדומה לטלק. גם כאן נוטלים מעט אבקה באמצעות הפאף, מנערים מעט (להסרת אבקה מיותרת) ומפדרים את הפנים. את הגימור מבצעים שוב באמצעות מברשת פודרה להסרת עודפי אבקה.

יתרונותיה של הפודרה בתפזורת בכך שהיא מעניקה מראה קליל יותר וכמעט לא מורגש. חסרונותיה בכך שהיא לא ידידותית לנשיאה בתיק כיוון שהיא נפחית יותר, וגם עלולה להתפזר.

 

§         פודרה משזפת: מעין הכלאה בין פודרה לבין סומק. הפודרות המשזפות נועדו לתת מראה שזוף לפנים, והן מגיעות במרקמים דחוס, תפזורת, כדוריות ועוד. הפודרות המשמשות ליום מגיעות בדרך כלל במרקם מט, ואחרות עשויות להכיל אלמנטים נוצצים למראה זוהר יותר, והן המתאימות יותר ליציאה לבילוי. ניתן להשתמש בהן במריחה זהירה על כל הפנים, והן יכולות גם להחליף את השימוש בסומק.

 

 

סומק

 

§         סומק אבקה דחוסה: הקלאסי והפופולרי מכולם. הסומק במרקם אבקה הוא הנוח ביותר למריחה, והאריזה הקטנה שלו מאפשרת לקחת אותו בתיק גם מחוץ לבית.

 

§         סומק במרקם קרם: הסומק מגיע בצלוחית ומרקמו דומה לזה של שפתון. הוא תיק בלחות ומתאים במיוחד לנשים בעלות עור יבש. בדרך כלל מפזרים אותו בעזרת כריות האצבעות, אולם חסרונו בכך שבשל אופיו הצמיגי, קשה להגיע לפיזור אחיד ומושלם שלו.

 

§         סומק נוזלי: החידוש של השנים האחרונות בתחום הסומק. הסומק הנוזלי, בדומה לסומק במרקם קרם, מצריך פיזור עם האצבעות, ובכך גם חסרונו. מומלץ במיוחד לבעלות עור יבש.

 

מברשת הסומק

 

מברשת הסומק המצורפת לאריזות בדרך כלל קטנה מדיי, וקשה להגיע איתה לפיזור נכון ואחיד. לפיכך, מומלץ להצטייד במברשת רחבה וצפופה, אותה כדאי לשטוף כל ארבעה שבועות לערך. לאחר השטיפה (ניתן להשתמש במרכך שיער לצורך שמירה על רכות הסיבים) סחטו היטב את המים והדקו את שערות המברשת, על מנת לשמור על הצפיפות, החשובה למריחה אחידה של הסומק.

 

היכן מורחים את הסומק?

 

-         המראה הטבעי: בפעם הראשונה רצים ריצה קלה סביב החדר, והמיקום בו נוצר האודם הטבעי על הלחיים הוא המיקום בו תרצו להניח את הסומק. זכרו את המיקום כדי שלא תצטרכו לרוץ כל פעם מחדש.

 

-     המראה הרזה: יוצרים עם השפתיים מצב הדומה ל"פה של דג", והשקע שנוצר בלחיים מסמן את המיקום להנחת סומק המקנה לכן מראה רזה. משחו את הסומק עד לרקה.

 

-     המראה הבובתי: חייכו חיוך מוגזם כך שכריות הלחיים שלכן הופכות בולטות. בבליטה הניחו את הסומק לקבלת מראה בובתי, מעט ילדותי.

 

 

גווני הסומק

 

את גווני הסומק בוחרים לפי הטעם האישי, צבע העור ועונת השנה. גוון הסומק צריך להתמזג בהרמוניה עם מרכיבי האיפור האחרים, ובדרך כלל הכי קל להתאים אותו לגוונים של השפתון.

 

 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page