מרכז טיפולים מתקדם להחלקות שיער והבראת השיער 1-700-708-228
דף הבית >> מאמרים >> סודות הרטינול
 

סודות הרטינול

 

 באדיבות:דליה.י

כבר בתחילת המאה גילו מדענים את הוויטמין A ונגזרותיו ובשפה המקצועית – רטינואידים, חומרים היוצרים שינויים חיוביים לתאי העור.

כבר לפני כ – 60 שנה מופה הוויטמין A כימית ונכנס כחומר פעיל בטיפולים רפואיים.

התופעות העיקריות המתגלות בעור בגלל מחסור בוויטמין A הן יובש מוגבר וקשקשת (קצב התחדשות תאים לא נורמלי). לוויטמין ולניגזרותיו, הנקראים בשפה המקצועית רטינואידים, יש תפקיד מרכזי בתהליך המתמיד של התחדשות והתמיינות שכבת האפידרמיס (השכבה העליונה של העור), אולם נדרשות כמויות זעירות של רטינואידים כדי לאזן את התהליך וכדי לשמור על קצב התחדשות תקין של התאים, במיוחד בגיל בו התהליך הטבעי מאט את קצבו.
 

לרטינואידים השפעה גם על השכבות העמוקות, שם הם מעודדים יצירה של חומר דמוי ג'ל העוטף את סיבי הקולגן והאלסטין ובכך העור מתגמש ומתחזק.

כשוויטמין A בא בצורת חומצה רטינואידית, הוא מסוגל לטפל בקלות במחלות עור ואקנה וכן משמש לבעיות פיגמנטציה, הבהרה העור, נזקי שמש ועוד. החומצה הרטינואידית ניתנת רק באישור רופא.

פריצת הדרך האמיתית החלה כאשר חברות הקוסמטיקה אימצו את הרטינול והעלימו לחלוטין את תופעות הלוואי שאפיינו את החומצה הרטינואידית. היתרון הגדול של הרטינול שבמוצרי הקוסמטיקה על החומצה הרטינואידית שנותנים הרופאים הוא שברגע שהרטינול חודר לעור, הוא הופך שם לחומצה רטינואידית ומעניק את היתרונות הרצויים מבלי לגרום לרגישות. הטכנולוגיה המתקדמת של חברות הקוסמטיקה, מאפשרת לשמר את הוויטמין שרגיש מאור לאור ולחום ובנוסף לרטינול המוצרים מכילים גם חומרי לחות ומסנני קרינה.

 

מרבית החברות משתמשות בשפופרות אלומיניום אטומות כדי להגן על החומר הרגיש. בחלק מהתכשירים מגינים על הרטינול בעזרת מוליכים מיקרוסקופיים שמעבר להגנה על הוויטמין, הם גם מביאים את החומר הפעיל אל עומק התאים החיים.

 

עקב התחדשותם של התאים הודות לרטינול, מגיעים לתוצאות הבאות:

 

§        שכבות עור עבות יותר.

§        עומק הקמטים פוחת (בשל העיבוי), הקמטים מתמלאים מלמטה והופכים לשטוחים יותר. השכבה הקרנית מתחזקת ויוצרת מחסום יעיל מפני מפגעים חיצוניים.

§        הפנים מקבלות גוון יפה יותר, אחיד יותר ובריא יותר.

§        כושר הזנת האפידרמיס מתחזק.

§        העור מפתח יכולת לשמור רזרבות של חומרי לחות טבעיים.

בנוסף לכך, חוסר בוויטמין A, בעיקר מגיל שלושים ומעלה, גורם להתבלות העור משום שזיהום האוויר החיצוני פוגע במישרין בעורנו, הקמטים הולכים ומעמיקים יותר, וכשמתווסף לכך גם יובש עקב מחסור בוויטמין, העור מזדקן במהרה, גוונו מאפיר לאפרורי ומראהו דוהה.

כדאי לדעת!

כמו בהרבה תחומים בחיינו, התכשירים היעילים ביותר בהם הרטינול מגיע לרמת פעולה עמוקה ואפקטיבית, הם גם המוצרים היקרים ביותר. במידה שהמוצרים יקרים לך, אל תוותרי על היתרונות של הרטינול והפכי אותו לחומר משקם. השתמשי בכל המוצר פעם עד פעמיים ברציפות ועשי הפוגה. בזמן ההפוגה השתמשי בקרם לחות משובח ולא יקר (ויש כאלה), ולאחר תקופה לא ארוכה מדי, חזרי אל הרטינול וחוזר חלילה.


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page